| kTERINCA a întrebat:

Dau funda!
Cine ma ajuta si pe mine sa invat cum sa sutez tare? Pt. ca nu prea sutez tare...doar cand mai prind si eu, sunt foarte bun la fotbal, driblez bine...nu mi-e greu sa trec de adversar(la 14 ani aproape impliniti), joc destul de bine.Sa nu ma luati ca sa ma duc la sala sau ceva de genu, ca nu ma duc big grin, doar spuneti, si chiar daca vreti, aratati si un tutorial prin care sa inteleg bine. Vreau sa sutez tare!happy

Răspuns Câştigător
| AlexMusiq a răspuns:

Tare intrebarea.La 14 ani nu te poti astepta sa sutezi ca Gerrard laughing dar poti incerca cu siretul.Du-te undeva pe un teren singur sau cu un prieten, si incearca 2 ore sa sutezi cu siretul.Prima oara incearca cu mingea ridicata, apoi de jos.Incepi aporoape de poarta, apoi cat mai departat.In timp ar trebui sa reusesti. Funda?:d

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| HelpMeNow a răspuns:

Incearca sa sutezi cu siretul, este cel mai bine si cel mai tare, sau cu latul, dar cu latul dai pe langa laughing).

Acuma ca vine vara, poate mergi pe la mare, acolo sunt aparate de sutat, care iti arata si punctajul, exerseaza acolo big grin

| GabiiHaș a răspuns:

Supeaza cu varful piciorului

| MBG a răspuns:

1.Incearca sa ridici mingea si sa sutezi cu siretu'
2.Dai in minge cu varful papucului
3.Dai cat poti de tare cu latu'
4. Poti sa dai si incet dar dai sus pe coltzuri
fundita?