| 17yearsfotbalplayer a întrebat:

Salut TPU

Trebuie sa imi fac acum o legitimatie la un club de fotbal dar nu stiu daca pot deoarece am buletinul expirat si nu am cum sa il fac acum pentru ca parinti sunt plecati in strainatate.(am 17 ani)
Intrebarea mea este se poate face legitimatia si cu buletinul expirat sau numai cu o copie dupa certificatul de nastere?

Dau

Răspuns Câştigător
| h4cker a răspuns:

Poti cu certificatul de nastere, nu conteaza buletinul stai linistit, joc fotbal sunt legitimat si stiu, depinde iti poti face dupa certificatul de nastere sau buletin in cazul tau fa-ti dupa certifictul de nastere sigur o sa iti poti face legitimatia.Ma bucur ca te-am putut ajuta, baftahappy!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate facuta la 14 ani are termen de valabilitate de 4 ani si expira numai la 18 ani, asa ca la 17 ani n-are cum sa fie expirata.
P.S. Scrie pe ea "buletin"?

| 17yearsfotbalplayer explică (pentru Ioandelasal):

Nu este carte de identitate provizorie.
din cauza locuintei, stau cu chirie de asta.
C.I are valabilitate de 1 an.

| Ioandelasal a răspuns (pentru 17yearsfotbalplayer):

Atunci fa-ti alta CI provizorie sau incearca cu certificatul de nastere.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi buletinul l ai făcut la 14 ani, nu expiră asa de repede