| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre proteinele care vi-le dau la sala(sala cu sensul de sali de antrenament ma rog la sala)?

Răspuns Câştigător
| Veleno1 a răspuns:

"Proteinele" nu fac minuni, ci doar te ajuta..depinde ce produse ei.Ai grija prin sali sunt si baieti ce iti vand si altceva spunandu-ti "Ia-le ca maine te faci mare"

5 răspunsuri:
| XTreme00 a răspuns:

Dupa mine nu are rost sa faci sala daca iei proteine tari.Iti cres muschii fara nici un efort.Aloha!

| cristif a răspuns:

Eu sunt de parere ca proteinele din concentrate de zer sunt mai bune decat cele din concentrate de soia big grin laughing
Sunt ok proteinele, depinde pentru ce vrei sa le iei, sa slabesti, sa pui masa musculara(sa te ingrasi pe romaneste) si cand zic ingrasat nu ma refer sa devi ca unul din acei americani de mananca de la fast-food, ci sa iei in greutate, dupa care vei urma un program de definire.

| bObby123 a răspuns:

Daca vrei sa faci muschi intr-un timp cat mai scurt. proteinele sunt cele mai bune, chiar daca au unele riscuri.
Cu toate astea eu sunt Pro pentru proteine laughing

| Tirri28 a răspuns:

Proteinele te ajuta mai mult sa te dezvolti deoarece decat sa mananci in fiecare zi 7-8 mese cate ar trebui daca mergi la sala, ei bine daca iei proteine mananci doar 3 mese pe zi. Din mancare organismul nu retine aportul de proteine necesar unui culturist sau unei persoane care practica sala. De aceea acestea sunt doar un avatanj nicidecum nu te imbolnavesc. Desigur nu trebuie sa abuzam de proteine.

| TheRomanianWolf a răspuns:

Pe TPU majoritatea sunt copii mici paraleli cu sportul, citeste parerea medicilor sau a sportivilor profesionisti.

Medicii in domeniu :
http://www.doctor.info.ro/concentratele_proteice.html