| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,voiam sa va intreb, eu de felul meu la 12 ani sunt destul de slabanog si fara forta, ce sporturi as putea face ca sa am un corp mai frumos si sa fiu mai inalt? Si totusi pana pe la 20-21 de ani,mi se va schimba corpul radical, nu? Am 42 kg la 12 ani..Si as vrea sa stiu ce exercitii as putea face ca sa cresc in inaltime si rezistenta la efort, si sa pot sari mai mult!

6 răspunsuri:
| fratelli a răspuns:

Daca vrei sa te inalti basket, handball, un corp frumos faci la inot sau polo.

o sa te dezvolti stai linistit, inca nu ai intrat in crestere

| ScarRz a răspuns:

Basket, inot si mananca bine

| paul0507 a răspuns (pentru fratelli):

Volei ma ajuta cu ceva?

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns:

Nu exista sport in care poti creste in inaltime. Dar pentru a-ti creste masa musculara poti face culturism.

| fratelli a răspuns (pentru paul0507):

Clar, de ce nu.

| XhcM a răspuns:

Sportul ce dezvolta cel mai bine corpul uman este "inotul" si o sa cresti si in inaltime!