| mihai428 a întrebat:

Vreau sa imi fac niste batoane proetetice.Intrebarea mea este daca pot pune orice proteina? Multumesc

Răspuns Câştigător
| cristiww a răspuns:

Da, poti pune orice(soia, whey, caseina). Daca ai sa observi, foarte multe batoane proteice ( in special cele tip gainer cu multi carb) contin soia sau si soia pentru ca e ieftina. Pana la urma sunt doar alimente. Desigur, din motive de marketing firmele de nutritie au scos "proteine pentru prajituri" sau direct prajituri proteice dar tot aia e. Difera doar concentratia.