| ElGreco88 a întrebat:

Daca fac reteta asta " [ http://hunkbody.ro/batoane-proteice-de-casa-reteta/ ], cu o proteina din zer ( WPC 80 ) se absoarbe la fel de bine proteina? Este acelasi lucru? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Da normal ca se absoarbe la fel proteina pentru ca nu difera cu nimic. Doar ca este amestecata cu niste lapte, unt de arahide alune si ce mai e acolo. Deci ai si surse de carbohidrati.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nickname1890):

Nu chiar, laptele incetineste absorbtia

| Nickname1890 a răspuns (pentru Cosmin86):

O incetineste, dar nu opreste absorbtia ei, pana la urma tot aceeasi cantitate de proteina o asimileaza.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nickname1890):

Normal ca nu o opreste laughing