| Gg26 a întrebat:

Vreau sa imi iau un pachet de creatina si proteina. Creatina monohidratata 100g de la pronutrition http://www.pronutrition.ro/produs.aspx?pID=11&cID=116&dI D=0&bID=0 si Total Mass 1KG de la Nutritech

Se merita 50 lei pentru ele?! Are ceva daca le combin?! Ce parere aveti despre produse?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Si ce vrei sa faci cu asta? 1 KG te tine putin.

Ia si tu 6-7 kg de total mass daca vrei sa observi ceva, ia timpe de 4-5 luni 6-7 kg / luna.

Si sincer, orienteaza-te spre suplimente mai bune.

total mass = porcarie ieftina, faina indulcita.

O creatina buna SINGURA costa 150 de lei si tu dai 50 de lei pe creatina + gainer, ca sa-ti dai seama ec PORCARII cumperi laughing

4 răspunsuri:
| Gg26 explică:

La ce te referi cand spui o creatina buna? Eu cu ceea de pronutrition am crescut aproape 2 cm intr-o luna. inainte sa iau aveam 32 apoi 34. Ce zici tu la 150lei poate te tine 2-3 luni depinde de gramaj sau de brand. Si mai stiu ca, creatina se ia o luna da una nu. Nu ma lua in nume de rau dar am 17 ani. si nu pe banii mei deocamdata si pe produsele pentru sala nu vreau sa depasesc 50-60 lei. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gg26):

O creatina buna de 150 de lei te tine o luna.

Iar de la 32 la 34 ai crescut, dar e APA, nu masa musculara. Masa musculara o sa vezi ca pui 1-2 cm pe an, cu proteine, creatina si restul, se pune foarte lent.

La 50-60 de lei poti lua creatina micronizata de la dymatize, o iei impreuna cu carbohidrati simpli ( miere, suc de struguri, etc. ) cu 30 de min inainte de antrenament si e ok.

P.S. : da si tu raspuns la mesaj, sa primeasca si utilizatorul notificare cand raspunzi happy

| EuYoNuT a răspuns:

Depinde ce compozitia nutritiva, si le poti combina cu orce, cratina trebuie sa iti ofera energie pe parcursul antrenamentului.
Eu personal iau http://www.megaproteine.ro/Creatina/Dymatize-Creatine-300-g/ deoarece nu am 18 ani si sunt multumit de ea, dar daca ai peste 18 ani si vrei ceva mai puternic pana in 55 lei poti lua http://www.megaproteine.ro/Creatina/ON-Creatine-Powder-300-gr/.

| Cosmin86 a răspuns (pentru EuYoNuT):

Sunt exact la fel cele 2 creatine, nu e mai puternica cealalta.