| DyZZy124 a întrebat:

Vreau sa ma apuc luni-vineri de abdomene si exercitii de genu acestu dar nu stiu cum sa le gestionez ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| ViperXd a răspuns:

Ok.Daca vrei sa vezi rezultate foarte repede fara a practica un sport sau fara sa mergi la sala poti sa faci 20 abdomene de 3 ori pe zi si 10 flotari de 3 ori pe zi...sau poti sa te antrenezi dupa videoclipul asta https://www.youtube.com/watch?v=RqvZSbxrNDk.Bafta si funda^^mersi

| Cosmin86 a răspuns (pentru ViperXd):

Rezultate de copil mic si firav?

Mai documenteaza-te si tu inainte sa aberezi

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Luni - zi de flotari

incepi cu flotari intr-o mana, apoi frog-stand ( incerci sa stai macar 30 de secunde ), apoi flotari diamant si la final flotari cu saritura.

Alegi o greutate a.i. sa nu poti peste 8 repetari.

POTI peste 8 flotari => maresti greutatea.

miercuri - zi de tractiuni. Incepi cu tractiuni cu priza larga, apoi tractiuni cu priza ingusta ( palmele spre tine ), apoi tractiuni in triunghi ( te ridici la bara si faci stanga-dreapta sus ) si inchei cu niste negative.

Sa incerci in ziua de tractiuni sa faci si muscle-up, e unul din cele mai complete exercitii pentru grupa de sus.

vineri : picioare si abdomen

genuflexiuni intr-un picior
fandari cu greutate
genuflexiuni cu saritura
L-sit
ridicari de picioare din atarnat.

Ultimele 2 sunt pentru abdomen, pe alea le faci, nu prostii de abdomene cum fac copiii mici.

| Lagorúthon a răspuns:

Faci serii de cate 10 pana cand ajungi la 100. Poti sa faci si 200, 300 pe zi (cat te tine).

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lagorúthon):

Pentur ce sa faca prostia aia de antrenament pe care o recomanzi tu?

"pe zi" e o mare prostie, muschii se dezvolta in zilele de pauza.

| Lagorúthon a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma refer sa faca o suta de flotari pe zi. Dupa care poate sa faca pauza.

| EUSUNTDAC a răspuns:

Prima zi ture de 20, apoi ture de 40, apoi de 60, aoi 80, apoi 100, si asa mai departe. Nu uita ca prin ture ma refer de mai multe pe zi.