| BBitzza a întrebat:

vreau sa primesc raspuns de la cineva care se pricepe si daca poate sa si argumenteze parerea. Vreau sa cresc in masa dar in acelasi timp sa nu pun prea multa grasime si voi insira cam ce consum eu intr-o zi si sa imi spuneti daca este nevesar o schimbare.
Dimineata(inainte de a merge la scoala) : un shake (cereale integrale, ovaz, 1 ou, 1 banana, 2 lingurite de unt de arahide si lapte )
Cand ajung acasa la 13-14 tot un astfel de shake
Pe la 16:Cartofi fierti + branza de vaci + carne de pui/vaca
Pe la 18-19:Orez cu carne ....Si am uitat sa mentionez ca mai mananc cate un iaurt printre toate acestea.

3 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Dupa parerea mea mananci sanatos, mananci foarte bine, ai o alimentatie bogata, asta e foarte bine. Daca vrei sa,, cresti,, in masa, adica sa nu te ingrasi neaparat si sa fii mai,, maricel,, atunci fa sport, apuca-te de un sport, cum ar fi tennis, volei, hambbal, fottball, nu stiu eu una fac tennis si pentru o fata am o musculatura foarte dezvolatata. sau fa asport singur alearga dimineata o jumatate de ora pe afara. fa sport in casa, sau du-te la sala, si o sa ti se formeze musculatura si o sa devii mai mare si nici nu o sa fii gras...Te pup. sper sa te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru BBitzza):

Daca faci sala e bine, dar nu inteleg de ce vrei sa mai cresti in masa, daca faci sala e foarte bine + ca ai un regim sanatos de alimentatie. Mananca aceleasi lucruri si munceste mult la sala atunci. Succes. Te pup. :*