| Lol10 a întrebat:

Salut.Un site unde pot vedea cum sunt pozitionati jucatorii unei echipe de fotbal (mijlocas, atacant etc.).

Răspuns Câştigător
| PhoenixShadow a răspuns:

Fundasii stau in aparare. Mijlocasii in general la mijlocul terenului, dar ajuta apararea si atacul in aproape toate fazele.Acestia in general alearga cel mai mult pe parcursul unui meci. Exista mijlocasi defensivi si ofensivi. Atacantii stau bineinteles in atac. Exista extreme si varf de atac.Varful este cel mai inaintat jucator.
Sper ca te-am putut ajuta, daca nu stii asta nu ai ce cauta la fotbalbig grin