| y777 a întrebat:

Salut utilizatori TPU! Am o intrebare care ma cam roade: Am descoperit ca imi place enorm fotbalul si as vrea sa ma inscriu la o scoala de fotbal.Pana aici ok, insa nu stiu daca are rost, totusi am 15 ani si jumatate, fotbal ce am jucat am facut-o doar ca hobby, sunt o fire atletica, insa varsta ar fi cam cea mai mare problema, am vreo sansa sa ajung macar un sportiv de clasa medie avand in vedere timpul cam intarziat? (ca fapt divers am scos 7.5 la proba de viteza, insa cred ca as putea mai bine).As fi interesat sa aflu si povestile altora. Multumesc.

2 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Daca ai talent si pui suflet, mereu exista sanse.

| AlexSalutir a răspuns:

Eu maine, poimaine fac 20 de ani si inca nu am gasit un club pentru sport de contact, am un prieten care are si el 19 ani si vrea sa faca o cariera in fotbal, are o echipa in Germania care il asteapta dar tot nu poate inca sa plece pentru ca are ceva probleme, acum ca stii cum stau lucrurile, nu trebuie sa iti faci griji pentru ca inca mai ai sanse, in schimb noi poate vom ajunge sa dam cu lopata...importat de acum ii sa te apuci sa joci,in cea mai mare parte consta placerea ta de a juca fotbal,si eu am jucat dar nu de placere,iar cand o faceam,multi ma felicitau pentru ca jucam bine si de fapt sunt varza,cum am mai zis,placerea ii cea mai importanta,cauta o echipa de fotbal cat sa iti faca un act ca dovada ca esti intr-o echipa de fotbal,apoi daca vrei poti sa mergi la un liceu sportiv in care sa ajungi mai departe prin fotbal,atunci dai bataie,neaparat ai nevoie de acel act,pentru ca daca nu il ai,nu te va putea ajuta cu nimic daca vrei sa faci cariera in fotbal si tu nu ai acel act, nu ii nevoie neaparat sa mergi la un liceu sportiv, important ii sa faci parte dintr-o echipa buna, chiar daca nu acum, mai incolo tot va fi! ca sa ajunga sa te plateasca, trebuie sa ai 18 ani, deci mai ai timp dar nu-l pierde, cauta o echipa si fa ce ti-ai propus.