| DobreTeo a întrebat:

Salut, vad multă lume ca se întreabă când sa ia creatina înainte sau după antrenament, eu iau și înainte și după ce părere aveți? Doza de 5g fiecare. Deocamdată sunt în loading phase. După loading phase, adică prima săptămână, o sa iau 5g, când? Incă nu știu, am 1.80 și 85 kg

2 răspunsuri:
| Robert001177 a răspuns:

Cauti pe Youtube si vei afla tot ce vrei sa stii.
Dar, parerea mea este ca 10g sunt prea mult, mai bine iei 5g dupa antrenament sau adaugi 5g in shake ul de la sala, daca ai unul.
Sau la 10kg ale tale adaugi un gram, 85kg=8g
Mult succes!

| Cosmin86 a răspuns:

S-a demonstrat ca nu conteaza cand o iei, important e sa fie acolo... oricum cam in 72 de ore e procesata. Asa ca mai bine o iei dimineata, cu niste carbohidrati simpli.