| Hehehahah a întrebat:

Voi ați avea curaj sa mergeți cu 60 km/h cu Bicicleta la vale? Am un prieten care are Rockrider 530s și a prins 58 km/h.
Oare cum e la viteza aia pe bicicletă? Adică oare e greu sa mergi la viteza aia? Îți trebuie experiență în ale ciclismului?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Nu iti vin doar cu profesionistii. M-am dat si pe mine ca exemplu.
Si am adaugat afirmatia despre inconstienta pentru ca la 50 la ora pe bicla trebuie sa tii cont de niste aspecte, atita tot. Ca la masina, nu intri in nici o curba serioasa cu 150 la ora, decat daca te pricepi bine la drifting, dar in mod normal, nu.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am mers odata cu aproximativ 55, sau cel putin asa imi arata vitezometrul de il aveam. E nasol vantul de iti bate in fata, dar in rest nu e cine stie ce. Doar sa fie ok asfaltul.

| sierra1 a răspuns:

"sa mergeți cu 60 km/h cu Bicicleta la vale? Îți trebuie experiență"

nu, doar o mare doză de inconștiență

| cristi202 a răspuns (pentru sierra1):

Ciclistii de la concursuri, care la vale prind si peste 70 la ora, sunt toti inconstienti?
Experienta face diferenta. Eu am mers cu peste 50 la ora, dar am ceva ani si km facuti cu bicla. Si aveam si peste 20 de kg in spate pe portbagaj. Dar, desigur, e vorba de portiuni de drum drepte, de un drum impecabil, de a fi singur pe sosea. Altfel, da, ar fi inconstienta si pentru mine.

| sierra1 a răspuns (pentru cristi202):

Ia vezi ce zice intrebătorul : "Îți trebuie experiență în ale ciclismului?"

tu imi vii cu profesioniști...

"Altfel, da, ar fi inconstienta si pentru mine." - aici sunt de acord așa cum (nedeclarat) ești tu de acord cu mine

| cristi202 a răspuns (pentru sierra1):

Nu iti vin doar cu profesionistii. M-am dat si pe mine ca exemplu.
Si am adaugat afirmatia despre inconstienta pentru ca la 50 la ora pe bicla trebuie sa tii cont de niste aspecte, atita tot. Ca la masina, nu intri in nici o curba serioasa cu 150 la ora, decat daca te pricepi bine la drifting, dar in mod normal, nu.

| Frank51 a răspuns:

Se simte adrenalina, ca atunci cand mergi cu masina la viteze mari. Eu am prins cam 30 si era intens, la 60 cred ca regreti.

| Sofer a răspuns:

Bate vântul tare în fata. Dar e mișto asa repede.

| Balalau95 a răspuns:

Sunt VACI, care merg cu motorul la 380mile pe ora (NU, nu kilometrii pe ora) de ce nu ar fi unii care merg cu bicicleta la vale?

si intr-o nota mai vesela, TOTI avem nevoie de organe de schimb, asa ca, sper ca ai cardul de donat organe la zi, inainte sa incerci asta, o sa salvezi vietiwinking

| Andrei540 a răspuns:

Ce-ai bosule. Eu la 14 ani am prins pe o vale 78lm/h, si nu cu ciclocomputer, viteza masurata pe telefon