| Corsi a întrebat:

Salut, vreau sa fac alergare de rezistenta, 2-3 ori pe săptămână, dar îmi e frica sa nu dau jos masa musculara. Știu ca dacă alergi nu arzi calorii, grăsimi, dai jos masa musculara, eu nu vreau sa slăbesc, eu vreau doar rezistenta, ce sa fac sa nu dau jos masa?

2 răspunsuri:
| AnthonyWhite a răspuns:

Orice antrenament mai intens va ajuta la definire.
din masa musculara vei da jos dar putin si se vor vedea mai multe striatii dar daca alergi doar de 2 ori pe saptamana... nu stiu cand se va intampla asta...

| Dediu_Vlad_2001 a răspuns:

Pentru rezistenta poti face astfel: 30 secunde sprint cat de tare poti, 30 secunde pauza, la fel pentru 20 secunde si pentru 10. Si reiei astfel circuitul. In timp se va vedea rezultatul.