| anonim_4396 a întrebat:

Salut.vreau sa imi antrenez gambele si am citit pe net ca e bine sa fac antrenamente intense si de scurta durata aprox 5 min pe sapt.si asa am facut... m-am antrenat cu 20 kg in plus si faceam cate ridicari pe varfuri puteam, ma odihneam 3-4 sec si mai faceam... peste 2 zile m-a cuprins o febra musculara de numai puteam sa merg normal.este bine sa ma antrenez asa pentru a mari masa musculara?

Răspuns Câştigător
| Hades98 a răspuns:

Lol... unde ai citit ma omule asa ceva straight face
Daca chiar vrei sa faci gambe incearca :
1.Alergare
2.ridicari pe varfuri dar 20 kg? incearca 10. daca cu 20 apuci febra musculara...
La alergare incearca alergare usoara 400 metri ( incepator)
Eu in fiecare (seara) pe la 8 jumate 9 cand ii racoare pentru ca atunci mi cel mai usor nu transpir asa usor si se vad mai bine rezulatele...
Apropo inainte sa te duci sa alergi si daca ai mancat stai 45 min relaxat si dupa du-te si alearga...
Bafta!
Fundita?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

5 minute pe saptamana? wtf straight face

| JokerV a răspuns (pentru Cosmin86):

In 5 minute imi fac incalzirea totalalaughing