| DeM3nT a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o pereche de role bunicica. M-am dat pe role si cand eram mai mic ( acum vreo 10-12 ani ), dar pe vremea aceea aveam unele cu roti de plastic, no name-uri.

M-am interesant pe internet ce inseamna marimea rotilor, sina, firme etc si am selectat de pe skateworld cateva modele. Am nevoie de o parere totusi, deoarece unele modele au aceleasi specificatii, dar o diferenta de pret de 100 RON. Orice alt model ( indiferent de firma ) cu pretul pana la 450 RON e binevenit.

Astept pareri. Multumesc

Lista:
1) K2 Cirrus Alu Men 2011 [ 390RON; Sistem inchidere patina: Şireturi, arici şi cataramă
Roti: 80mm/80A (Max 80mm)
Rulmenti: ABEC5
Sina: Compozit ]

2) K2 Exo Speed Men 2010 ( aceleasi specificatii ca 1, dar cadrul de aluminiu si totusi pretul este mai mic. de ce? )
[290RON]

3) K2 EXO BLACK/RED MEN 2009 [ 290RON, sina: compozit, roti: 78mm, duritate: 80a ]

4) K2 FIT 78 (sina din tec compozic e buna? pret ridicat pentru specificatiile pe care le are, zic eu )
[430RON, Sistem inchidere patina: Sireturi, arici si bucla
Roti: K2 Fitness Skate 78mm/80a
Rulmenti: ABEC 5
Sina : Tec Composite]

5) Powerslide Phuzion Greenline 5 ( astea sunt de viteza; nu stiu daca se merita, mai ales ca sunt incepator; sina de lemn?!?; au un pret foarte mic totusi )
[250RON, Sistem inchidere patina: Sireturi si arici
Roti: Powerslide Greenline 90mm/82A, race compound
Rulmenti: Powerslide Freespin ABEC 7
Sina : Bamboo Hawk wooden frame 4x90mm]

2 răspunsuri:
| Gdeni a răspuns:

Nu te mai complica, du-te la un magazin oare care si ia-ti ce ii place ochiuluiwinking

| DeM3nT explică:

Mi-am luat K2 FIT 78 pana la urma.