| Sebi2017 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o proteina buna care sa contina si cateva grame de creatina inclusa, insa nu prea gasesc. Pana acum stiu doar de gfx 8 ca are in componenta, insa nu e ceea ce vreau.

6 răspunsuri:
| Fky_Adrian_1999 a răspuns:

Cel mai bine e sa faci sala fara creatina si chestii de genu...Adica cat poti sa faci faci, si cand simti ca nu te opresti...altfel risti ca inima ta sa se opreasca daca tu vei consuma chestii care de "energizeaza"

| Cosmin86 a răspuns (pentru Fky_Adrian_1999):

DE CAND proteina si creatina te energizeaza? Nici macar nu stii ce sunt, nu?

| Cosmin86 a răspuns:

Proteina contine ZERO creatina.

Proteina contine proteina, ATAT.

Tu vrei sa spui "un supliment cu proteine care sa aiba si creatina".

Chiar nu stii NOTIUNI DE BAZA si vrei sa faci sala?

| Nickname1890 a răspuns (pentru Cosmin86):

MI-ai luat-o inainte, fix asta voiam sa scriu laughing) Unora le place sa se bage in seama aiurea...

Revenind la intrebare, iti recomand sa iti iei separat creatina, este mult mai ok asa. In primul rand doar unele weight gainere contin creatina, daca vrei concentrat proteic nu o sa gasesti cu creatina. Iar in al 2-lea rand. Contin de obicei destul de putina intr-o portie undeva la maximum 3 grame, pe cand tu ai nevoie de vreo 5 grame pe zi.

| Sebi2017 explică (pentru Cosmin86):

Wow, am greșit in exprimare. Daca aveai putina minte, iti dădeai seama la ce ma refeream, nu sa începi sa comentezi cu atitudine de hater. Sau poate asta urmărești, in loc sa ma acuzi pe mine ca nu stiu noțiuni se baza, mai bine nu comentai.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sebi2017):

N-ai inteles nimic laughing

In general copiii mici si PAMPALAI spun "proteine" la orice. Si tu exact asta faci!

Esti genul care si dupa 5 ani de sala tot firav ramane laughing