| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Salut,vreau sa imi revopsesc bicicleta,dar nu stiu ce vopsea rezista mai mult. Vreau niste sfaturi inainte de a ma apuca de vopsit ceva,adica daca trebuie slefuit, daca trebuie sa dau 2 straturi de vopsea etc

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"trebuie slefuit...trebuie sa dau 2 straturi de vopsea"

păi vezi că știi?

| GhitaAndrei2000 explică (pentru sierra1):

Trebuie vopsea speciala sau pot sa vopsesc cu spray

| sierra1 a răspuns (pentru GhitaAndrei2000):

Spray-ul e ok, un tub e vreo 20 lei

| Alverto a răspuns:

Salut
Depinde de inventarul de care dispui in ceea ce priveste rezistenta. Foarte practic ar fi sa acoperi zonele pe care nu trebuie sa le vopsesti cu niste pungi de plastic sau saci. Și da, daca nu iese bine vopsirea, necesită a doua parte.