| LullyLullu a întrebat:

Salut happy Vreau sa imi ziceti numarul maxim de jucatori intr-o echipa de handbal. big grin Fundoi :X

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista numar maxim sau minim, sunt fix 7 jucatori pe teren (cu exceptia minutelor de eliminare). Am impresia ca te referi la numarul maxim din lot, nu exista fixat unul. De obicei sunt intre 15-20 jucatori. Exista fixat numarul maxim din lot la diferite competitii - campionate europene, mondiale, cupe, etc, conform regulamentului competitiei. Numai bine!

3 răspunsuri:
| rhino50 a răspuns:

Pe teren sunt 6 jucatori 2 extreme 2pivoti 2 interi iar rezerve cam 1-2 pentru fiecare grupa

| LullyLullu explică (pentru rhino50):

Deci in mod normal pe teren ar trebui sa fie 12, nu?