| CR_Vlad_2000 a întrebat:

Dacă doi jucători de handbal se iau la bătaie cel care a început bătaia va fi dat afara din echipa? Dacă nu ce va păti în cel mai rau caz?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de prea multe elemente pe care nu le stim: situatia reala (de exemplu jucatorul care a inceput putea fi amenintat sau provocat), sanctiunile prevazute in regulamentul disciplinar al clubului/echipei, probele care exista, comportamentul anterior al celor doi, cat sunt de buni, pozitia si hotararile pe care le iau antrenorii si patronul echipei.
Fara a cunoaste toate elementele indicate nu putem indica un raspuns cat de cat corect.

| johnnny123 a răspuns:

Ne ceri să ne dăm cu părerea într-o situație pe care nu o cunoaștem, în care sunt implicați oameni pe care nu-i cunoaștem, într-un context pe care nu-l cunoaștem.

Măsurile depind de o grămadă de factori.

De ce a început bătaia? Cine sunt cei doi? Care este comportamentul lor în general? Cât de valoroși sunt în echipă? Cât de stricte sunt regulile de disciplină în echipă? Cât de strict este antrenorul? Cât de gravă a fost altercația? Care au fost urmările?

De unde vrei să știm noi toate astea ca să ne putem da cu părerea?