| PumpkinDoll a întrebat:

Salut,vreau si eu o dieta,mai exact sa-mi spuneti ce sa mananc si ce nu, am aproape 19 ani,inaltimea nu o stiu exact,dar cred ca e undeva pe la 1, 70-1,75 si am vreo 80-83 kg, cam pe aici.Nu arat chiar asa de gras,dar am facut ceva burta,putin in zona pieptului si ce ma enerveaza ce-l mai rau e gusa /"barbia dubla",nici asta nu se vede rau daca tin gatul putin mai ridicat,dar oricum e urata rau de tot, inestetica.Am mai tinut eu o "dieta" timp de o saptamana,am mancat numai legume fierte si salate,numai apa plata,am observat ca nici stomacul nu mai ma ustura deloc ca inainte, cu toate astea cat as fi mancat tot imi era foame si n-am mai rezistat.Cand vedeam o bucata de carne,o ciocolata,cacaturile pe care le mancam inainte in general, pur si simplu incepeam sa mestec in gol.

4 răspunsuri:
| Intrainforma a răspuns:

Www.intrainforma.ro aici gasesti tot ce ai nevoie ( exercitii fizice, nutritie, suplimente, motivatie)
Succes :)

| IliebGgdw a răspuns:

Inca din capul locului iti recomand sa mergi la o sala fitness sau sa faci cateva exercitii cardio, chiar si acasa facute. Iti vor usura mult munca si te vor ajuta sa prinzi mai multa incredere in capacitatile tale.
Din punct de vedere alimentar, cu totii ne dorim sa slabim intr o saptamana 5-6 kg sau mai mult. In esenta, este imposibil deoarece fara sport situatia se complica.
Cu toate astea, ar fi bine sa nu mai mananci paine(carbohidrati) si grasimi. Sa ai in jur de 4 mese toata ziua bazate pe legume. Inceaca sa mananci piept de pui cu brocoli, branzeturi, proteine in general.
Iti recomand l-carnitine pentru a avea mai multa energie si a arde mai usor grasime in momentele cand faci cardio.