| Alex9778 a întrebat:

Salutare, alergatul si urcatul de scari ajuta la slabit mai mult decat alergatul pe drum? Intreb poate a mai incercat cineva.P.s(stau intr-un bloc de 10 etaje)

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Principalul factor care influentiaza slabirea este ALIMENTATIA!, fara o alimentatie bine structurata nu vei putea slabi, poti sa alergi cateva mile fara oprire si tot nu vei scadea in greutate (Asta daca nu esti intr-un deficit caloric). Alimentatia este pe primul loc pentru a determina slabirea iar exercitiile cardio poti sa le faci daca esti intr-un surplus caloric si vrei sa arzi cateva calorii.

| Alex9778 explică (pentru Kerre):

Stiu asta dar eu am intrebat altceva?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe distanțe egale, urcatul pe scări e MULT mai solicitant decât alergatul

| Alex9778 explică (pentru sierra1):

Deci alergatul pe scări e similar cu cardio nu?

| sierra1 a răspuns (pentru Alex9778):

Nu stiu ce-i aia cardio