| CMGeorge98 a întrebat:

Salutare! Alergatul ajuta la slabit? Ma puteti ajuta cu un plan anume sau cateva sfaturi? Multumesc anticipat,

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ajuta, cand alergi PESTE 5km pe zi, in fiecare zi.

| RxTx a răspuns:

Ajută la slăbit dacă nu alergi de la șhaorma la mec Donald's bând o cola la 2 litri!

Eu slăbesc cel mai bine la căminul facutâtii de limbi din Chișinău
Acolo îmi place mie să alerg
Am reușit în 3 luni de alergat de 2 ori/zi și de 3 ori / noapte să slăbesc 30 Kg

| EcceHomo a răspuns (pentru RxTx):

Ești din Chișinău?
Dacă da, te poți interesa dacă se mai țin cursuri DE $#x oral la Academia de $#x oral de pe strada Alecu Russo?

| RxTx a răspuns (pentru EcceHomo):

Mulțunesc
Nu știam unde sau mutat fetele de pe Albișoara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,și deficitul caloric, dar fa mereu încălzirea și poartă încălțăminte adecvată

| Jessica1235 a răspuns:

Ajută dar dacă mănânci mult și prost nu te va ajuta. Poți alerga zilnic câteva minute sau kilometri, în fiecare zi sau săptămânal crești timpul /distanța. Nu încerca din primele zile să alergi mult fiindcă o sa faci febră musculară și o să cedezi repede. Succes

| Hehehehehe123 a răspuns:

Buna, da, alergatul ajuta la slăbit, însă pentru a avea un rezultat perfect ai putea sa faci și niște exerciții in care sa îți formezi niște mușchi. Eu am reușit sa fac niste muschi foarte frumoși, Exercițiile fizice folosite la încălzirea sportivilor de patinaj viteza, caută pe YouTube, sigur găsești, sunt grele, dar te ajuta foarte mult plus, te ajuta și cu echilibrul, iar pentru brațe poți sa faci flotări
Sper ca te am ajutat! big grin