| TheTimeKiller a întrebat:

Am achiziționat un skateboard de la decathlon(180 lei) si am nevoie de sfaturi ca sa merg pe el. Incerc sa merg dar imi pierd echilibrul. Nu vreau copy-paste vreau sa stiu cum sa-mi tin picioarele, cum.sa pun frana, cum.sa ghidez etc.
Ps. daca tot l-am luat, macar sa invat sa merg pe el.

1 răspuns:
| MariusBoy2013 a răspuns:

Pai pui piciorul drept in partea din fata cu cel stang te impingi apoi il pui in spatele skateboardului si te apleci pe fata pentu ca sa nu iti mai pierzi echilibrul.
Cand vrei sa o iei la stanga/dreapta te apleci in partea aia daca nu merge trebuie sa umbli la roti(ca unele sunt stranse ca sa ramana drepte).