| Andrei199618 a întrebat:

Salutare, am vazut pe OLX niste suplimente care ajuta la cresterea muschilor, oaselor etc si am nevoie de un sfat: Daca iau acele suplimente fara sa trag de fiare, pot sa patesc ceva? Adica pot sa iau acele pastile si sa "cresc bine" dar fara sa trag de fiare?

2 răspunsuri:
| emignon a răspuns:

Buna ziua! Da,putem pati,in sensul ca ne pierdem principiul natural de dezvoltare, alegand ceva ce ne poate distruge sanatatea, si ne distruge sigur sistemul imunitar (este vorba desigur despre steroizi). Steroizii fac in aparenta putin bine omului, si in realitate mai mult rau.
In realitate, degeaba aveti doar muschi dezvoltati. N-ati face mai bine cateva cursuri gratuite de dezvoltare personala?

| SerbanSnake a răspuns:

Fara efort muscular nu te poti astepta la nici un fel de crestere. Poti sa "cresti bine" daca te antrenezi corespunzator si folosesti acele suplimente impreuna cu o nutritie adecvata, de asta se numesc suplimente, sa suplineze o alimentatie si un antrenament bun.In concluzie fara antrenament si nutritie corespunzatoare acele suplimente nu au nici un efect.