| AndreyAndrey91 a întrebat:

Salutare as dori sa imi recomandati si mie un shake proteic din alimente care sa contina minim 30 de gr de proteine si peste 50 g de carbohidrati. (Shake-ul il iau dimineata cand ma trezesc)

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Iei una bucata blender si bagi in el 1/2 cana de ovaz, 1-2 banane, cam 250 ml lapte. pana aici ai cam 6-8 + 3 + 9 grame proteina si destul de mult carbo (peste 50). pentru a completa pana la 30g proteina poti fierbe un ou si il bagi in blender langa restul. sau bagi seminte de dovleac, alune sau migdale (33g proteina la 100g produs).

| Numero1 a răspuns:

300ml lapte cu 3-4 albusuri de ou, fructe pentru aroma si culoare.
Sau lapte si 2 cupe de praf proteic!