| Ionelaa28 a întrebat:

Salutare. As dori sa stiu si eu ce inseamna minge pusa (la volei ma refer). Am tot auzit la scoala la meciurile de vilei si nu stiu ce inseamna thinking Dau funda tongue

Răspuns Câştigător
| ursachiadrian a răspuns:

Bună fac volei şi eu cred că pot să-ţi spun cel mai sigur ce e aia minge pusă... Mingea pusă e atunci cănd de exemplu vine minge de la adversari unul dintre jucatori face preloare altu dă pas si al treilea nu atacă (dă tare-n mingeZ) ci o pune uşor ( ca adversarul sa nu se astepte ) iar de obicei mingea pusătrebe pusă in căciula adică intre toti 6 jucatori sau aproape de fileu happy

2 răspunsuri:
| z00m a răspuns:

Adica sa tio arunce cineva mai bine si tu sa tragi...

| HatakeKakashi a răspuns:

Nu sunt foarte sigur dar cred ca o minge pusa e o minge bine plasata unui coechipier.ex. vine mingea o arunci in sus si de acolo o poate prinde orice coechipier de al tau intr-un unghi aproape perfect.