| UnQ7 a întrebat:

Salutare baieti, am nevoie de putin ajutor in legatura cu un program pentru masa musculara:
Ma gandeam sa folosesc acest program la sala:
Luni : Piept si biceps
Marti: Picioare si lombari
Miercuri: Pauza
Joi : Spate si abdomen
Vineri: Umeri si triceps
Ce parere aveti de el, este ok?
Vreau sa lucrez si antebratul dar nu stiu in ce zi sa il pun, aveti vreo idee? Mentionez ca sunt incepator si ma gandeam sa fac vreo 2-4 serii a cate 10 repetari si sa cresc greutatile constant si eventual si numarul de repetari, ce parere aveti? Niste sfaturi cred ca mi-ar prinde bine.
PS: Ar trebui sa ieu niste suplimente pentru a creste, sunt ectomorf si iau greu in greutate, ma gandeam la astea : http://www.pronutrition.ro/pro-gainer/
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

Luni piept-biceps, marti picioare, miercuri, spate si triceps, joi pauza, vineri umeri si trapez. Si fa 5 serii cu 10-12 repetari, iar abdomen si antebrat sunt cele mai neglijate grupe de muschi.