| Ioscaa1 a întrebat:

Ce parere aveti despre programul asta? de slabit
Luni:
piept 4 serii 15 repetari
spate 4 serii 15 repetari
umeri 4 serii 15 repetari
triceps 4 serii 15 repetari
biceps 4 serii 15 repetari
coapse 4 serii 15 repetari
gambe 4 serii 15 repetari
abdomen 4 serii 15-30 repetari
Marti:
cardio 60 min
Miercuri:
piept inclinat 4 serii 15 repetari
spate 4 serii 15 repetari
umeri 4 serii 15 repetari
triceps 4 serii 15 repetari
biceps 4 serii 15 repetari
coapse 4 serii 15 repetari
gambe 4 serii 15 repetari
abdomen 4 serii 15 repetari
Joi:
Cardio 60 min
Vineri:
piept fluturari 4 serii 15 repetari
spate 4 serii 15 repetari
umeri 4 serii 15 repetari
triceps 4 serii 15 repetari
biceps 4 serii 15 repetari
coapse 4 serii 15 repetari
gambe 4 serii 15 repetari
abdomen 4 serii 15-30 repetari
Nu fac in fiecare zi exercitile la acelasi aparat!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca vrei isi dau program de fitness acasa, 2 gantere isi antreneaza toti muschi

| Ioscaa1 explică (pentru RAY):

Si pe alea 2 gantere dau 100 de lei si is numa vreo 10 kg poate nici atat 5.Si de 50 de lei ma duc o lna la sala unde am to ce trebuie.Mersi oricum de ajutor

| RAY a răspuns (pentru Ioscaa1):

Atunci du-te la sala

| Lothar a răspuns:

Hai sa te invat eu:d nu-i asculta pe toti idiotii care dau sfaturi, eu iti spun din experienta.
Programul tau actual e o mare prostie. daca vrei sa slabesti poti face antrenamente HIIT adica alergi 30 secunde repede apoi 30 secunde mergi si tot asa pana nu mai poti alerga...10 minute de hiit sunt mai bune decat 1 ora de alergat constant (hiit te face sa arzi grasime si cand stai degeaba) si ajunge de 3 ori pe saptamana.
Ce faci tu acolo se cheama supraantrenament si nu te ajuta cu nimic. Abdomenele nu te ajuta la nimic(am facut abdomene 1-2 ani am incercat toate posibilitatile si nu am rezolvat nimic..mai bine faci genuflexiuni si alergi pentru abdomen) si daca vrei sa te duci la sala mergi de maxim 3 ori pe saptamana unde lucrezi o singura grupa musculara mare(luni - piept/biceps) (miercuri - picioare) vineri (spate/triceps).
Si daca vrei sa slabesti ai grija ce mananci ca asta e cel mai important : lasa painea mananca 3 maxim 4 mese pe zi si nu baga in tine pana nu mai poti..mai bine putin si des si consuma mai multa proteina decat carbohidrati

| Heron a răspuns (pentru Lothar):

Ai dat un sfat foarte bun. Adică ai foarte mare dreptate, şi eu am făcut ca tine şi am fost foarte mulţumit de rezultate, bravo!

| Adixuuu a răspuns:

Nu slacesti asa laughing trebuie sa faci cardio pentru a slabi...si le poti combina cu exercitii pentru muschi, dar asa nu vei slabi in veci