| Aannoonniimmuull a întrebat:

Salutare. Cam în cât timp şi cam cât de greu se poate ajunge la un nivel al masei musculare gen Simeon Panda sau Ulisses Jr având în vedere că antrenamentul e corect, alimentaţia şi odihna bine puse la punct. Am 17 ani.

5 răspunsuri:
| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Daca vrei sa te incepi de acuma trebuie catva ani 1, 2, 3-4 daca ai un antrenor in cel putin 2-3 ani. Sper ca te-am ajutat.Bafta.

| vlad89c a răspuns:

=)) Da, fix 1 an :)). In 10 ani de sala te apropii, asta daca stai bine cu corpul acum (adica nu esti nici gras, nici slab).
Simeon Panda a inceput sa se antreneze la 16 ani, acum are 26 de ani.
Daca vrei sa ajungi asa, trebuie sa fi motivat, sa nu te antrenezi 1 luna apoi faci pauza 7 ani =)).
Aici e povestea lui: http://www.simplyshredded.com/......d-com.html

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu ai sanse sa ajungi la un nivel ca ei. Trebuie sa intelegi ca ei sunt atleti profesionisti, din asta isi castiga banii. tu ca si amator nu ai cum sa ajungi la nivelul ala. ambii au peste 10 ani de antrenament

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Serios? in 3 ani ajungi la Ulisses?

Lui i-a luat vreo 12 ani sa ajunga asa, bagand mii de euro in suplimente si mancare.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Si stero. ai uitat de stero