| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, care credeti ca este cea mai frumoasa revenire din istoria cupelor europene la fotbal, eu zic Barcelona - PSG 6-1 dupa ce in tur Barcelona a fost invinsa cu 4-0.

18 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Probabil ca da, asta e cea mai frumoasa revenire din istorie. Chiar daca pentru mine a fost destul de trista, chiar daca PSG merita clar sa mearga mai departe si s-a jucat cu ocaziile, chiar daca arbitrul a tras cu Barcelona clar, lucrurile astea se vor uita si va ramane doar o frumoasa poveste. Asa cum este acum Milan - Liverpool 3-3. Comeback-ul a fost frumos, dar nimeni nu spune ca Shevchenko si-a batut joc de ocazii si, implicit, de meci. La fel, revenirea Barcelonei din finala UCL, de la 0-1 cu Arsenal a ramas in anale drept opera extraordinara a lui Larsson, Eto'o, Ronaldinho si Belletti. Nimeni nu aminteste de cate ori i-a iertat Thierry Henry.

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

Liverpool-Dortmund, sezonul trecut, mi s-a parut mult mai frumos, poate chiar mai frumos decat finala de la Istanbul 2005 si din ce tin minte, mai e un Reading - Arsenal 5-7, ala chiar a fost un meci superb.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

N-a fost european,, dar ala ramane cel mai mare comeback din istoria fotbalului, Arsenal fiind capabila sa faca asta, tin si acum minte meciul cum la 4-0 am vrut sa schimb canalul, dar golul de 4-1 parca mi-a impulsionat si mai tare inima si mi-a dat un feeling ca vom bate, Arsenalul e o echipa magica!

| Drimmero a răspuns (pentru AFR81):

Daca zic ca tunarii meritau acel trofeu, nu mint pe nimeni,, dar ce sa le ceri astora... Arsenal era o echipa cu o rezonanta mai puternica decat Barcelona la acea vreme, dupa ce au castigat inca 2 UCL-uri a inceput sa puna si ea 'osul' la munca pentru a intra in topul echipelor de traditie

| Drimmero a răspuns:

Tu compari mizeria asta de meci cu Liverpool-Milan?
In 2013 frumoasa a fost 'revenirea' Barcei, 4-0 de la Bayern, apoi 0-3 pe camp nou/

| Xenoverse a răspuns (pentru Drimmero):

Ce mizerie de meci, Barcelona a fost peste PSG la toate capitolele in retur.

| Drimmero a răspuns (pentru Xenoverse):

Exact, la furaciuni a fost prima,, de fapt e prima cand intalneste orice echipa.

| Xenoverse a răspuns (pentru Drimmero):

Esti idiot, daca zici ca Barcelona e prima la furaciuni.

| Drimmero a răspuns (pentru Xenoverse):

Sa va desenez nu vedeti, sa va explice omul mura-n gura nu intelegeti, cu 'ochii' vostri nu vedeti,, nu e prea evident cum fura Barzelona?
Cand pui Barcelona si echipa curata in aceeasi propozitie deja ai sfidat logica si ai pus cortina peste fotbal pentru totdeauna!

| Xenoverse a răspuns (pentru Drimmero):

Frustrarea ta este irelevanta.

| Drimmero a răspuns (pentru Xenoverse):

Asa e, va lovesc unde va doare,, barzelonistilor!
Cat crezi ca Messi mai poate sa joace, cat crezi ca Suarez mai joaca in Catalunia? Sa va vad atunci pe cine mai sustineti, barzelonistilor balcanici!

| Xenoverse a răspuns (pentru Drimmero):

Stai linistit, ca Barcelona va juca la fel de bine dupa ce pleaca msn-ul, pentru ca vor fi alti jucatori buni.

| Drimmero a răspuns (pentru Xenoverse):

Bwhahahahahahaha

| Mihai1810 a răspuns:

Asta de la Barcelona a fost cel mai frumos blat. Cea mai frumoasa revenire cum zice si ion00 a fost cea din finala ucl din 2005.

| DabiJaWL a răspuns:

Mda... zici asta din cauza ca nu mai stii alte reveniri laughing N-am zis ca nu a fost asta cea mai mare revenire, dar daca intreb care a fost cea mai mare revenire pana sa intoarca Barca scorul, nu stii

| Xenoverse a răspuns (pentru DabiJaWL):

Ce mă!

| DabiJaWL a răspuns (pentru Xenoverse):

Ce nu intelegi? rolling on the floor

| ion00 a răspuns:

Liverpool-Ac Milan, finala champions league din 2005. Milan conducea cu 3-0 la pauza. Liverpool a revenit si a egalat la 3 si a castigat finala la loviturile de departajare. Tinand cont ca era finala iar miza era mai mare, consider ca asta a fost cea mai frumoasa revenire.