| Morocaru22 a întrebat:

Salutare grup.Ce părere aveți de turanabol? Apare acneea sau ginecomastia? Mulțumesc și toate cele bune.

1 răspuns:
| Mirela78 a răspuns:

Da, acneea și ginecomastia sunt două dintre efectele secundare comune ale turinabolului.

Acneea este cauzată de creșterea nivelului de androgeni, care sunt hormoni care stimulează producția de sebum, o substanță uleioasă care poate bloca porii. Ginecomastia este o afecțiune în care țesutul mamar masculin se mărește, ceea ce poate fi cauzat de creșterea nivelului de estrogen, un hormon feminin.