| GeorgeOOO a întrebat:

Salutare. in urma cu 3 zile am suferit o fractura medie de clavicula. mi-a fost pus ghips si 3 saptamani stau cu el, eu fac Rugby. rugby-ul este un sport de contact, dur. si am nevoie de raspunsuri foarte serioase, mai pot face rugby si trage de fiare, pe viitor dupa o luna dupa ce da ghips-ul jos? va rog frumos am nevoie de raspunsuri serioase, mentionez ca mi-am rupt clavicula la un meci la rugby... multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Eu nu as recomanda ca dupa 3 saptamani sa incepi rugby-ul din nou dar dupa 6 saptamani cred ca vei fi total refacut.