| StefanMareș a întrebat:

Salut! Vin și eu cu o întrebare, poate ma poate ajuta cineva, în urma cu câteva săptămâni am căzut și am făcut fractură de clavicula, am fost la spital și s-a decis ca este nevoie de operație, operația a fost cu succes, mi-au fost băgate în mana 2 broșe, eu doresc sa știu dacă după ce îmi sunt scoase aceste "fiare" îmi voi putea mișcă mâna la fel ca înainte? (Sa o ridic în sus, sa devina tot la normal). Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Consider că cel mai bun răspuns la această problemă vine direct de la doctorul tău!

| StefanMareș explică (pentru JustDeedee):

Desigur, mâine merg la control, dar ma gândeam ca a trecut cineva prin asa ceva asa și pot sa stau și eu în seara asta liniștit.

| JustDeedee a răspuns (pentru StefanMareș):

E mai bine ca în cazuri de genul să nu întrebi alte persoane pentru că tu te aștepți să primești o incurajare, dar posibil ca altcineva să îți spună ceva care să te panicheze și mai tare. Mai bine te liniștești singur și aștepți să vezi ce îți spune medicul decât să te tot gândești la ceea ce a spus altcineva, adică să fii informat din surse nesigure.