| SuntMidu a întrebat:

Bună seara, în urmă cu 3 săptămâni mi-am rupt mâna ca fractura distală de radius stâng și mai am 4 zile până la scoaterea ghipsului. Întrebarea mea este dacă exista posibilitatea sa mai stau încâ o lună cu mâna in ghips deoarece uneori simt mici dureri (care nu durează mult, 1-2 secunde) in zona fracturii? Sunt puțin îngrijorat în legătură cu asta, o seară plăcută în continuare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alex241 a răspuns:

Eu așa știu ca înainte de a scoate ghipsul, se face o radiografie, iar pe baza radiografiei primești răspunsul final, dacă ți se scoate ghipsul, sau ți se mai lasă. Cel mai bine iei legătura la urgențe și întrebi. Cu o radiografie e cel mai sigur!

| SuntMidu explică (pentru alex241):

Într-un final l-am scos. Nu mi s-a făcut radiografie, nu știu de ce dar mulțumesc pentru răspuns!