| Marko556 a întrebat:

Salutare,înainte cand fumam și mergeam la sală arătăm super, iar acum am doua luni de când m-am lăsat de fumat și am început sa ma îngraș, am pus 4 kg, nu ma pot abține de la mâncare, când fumam aprindeam o țigară și gata dispărea pofta de mâncare, acum nu știu ce sa fac, degeaba alerg la sală 1 ora jumate pe bandă dacă acasă nu ma pot abține de la mâncare, mi se face foame din ora în ora și simt nevoia sa ronțăi ceva, vreau sa am din nou pătrățele pe abdomen. Oare sa mă apuc din nou de fumat? Altă metodă prin care pot sa o las mai ușor cu mâncarea nu vad.

Răspuns Câştigător
| Lucian4 a răspuns:

Fumatul taie (inhiba) pofta de mancare, nu e un lucru deloc bun pentru organe. Mananci ca faci efort, e bine ca ai pofta de mancare. Daca vrei sa ai masa musculara trebuie sa mananci apoi te duci la sala. Dupa sala esti deshidratat, beau multa apa 1/2 L

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand te apuca foamea, apuca-te de facut genofelxiuni sau abdomene, sa vezi cum iti trece!
Lasa fumatul, ca ala nu ajuta, dimpotriva, iti complica sanatatea, declansand cancerul de plamani.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fugi - jogging - si fara tigari, doar cu salate cu de toate, fructe si legume, cu ulei de masline, nuci si otet de mere, autodisciplina

| Bizon95 a răspuns:

Legumele (nu leguminoasele) si fructele care nu sunt dulci nu ingrasa, DELOC, moment in care mananca numai asa ceva cand te apuca foamea, si bea apa multa

| Panamax a răspuns:

Fara vointa nu se poate face nimic in viata.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ce raport greutate-înălțime aveai cand fumai?

| 2P a răspuns:

Bea foarte multa apa, 3 litrii pe zi eventual si mai mult daa poti Vei avea permanent stomacul plin cu apa si nu iti va mai da semnale de foame. Apa nu ingrasa

| Cosmin86 a răspuns:

Alergatul provoaca foame, fa mai multe exercitii pentru masa musculara si mai putin cardio la sala.

| RAY a răspuns:

Vezi de o dieta bogata in proteinele astea inhiba foametea

https://www.csid.ro/......e-10889754