| Junseng a întrebat:

Salutare! Pentru cei care practicați kickboxing sau box, as vrea sa stiu si eu daca aceste sporturi iti afectează alinierea dinților.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca primesti lovituri, normal ca iti afecteaza. Alta era daca jucai șah.

| ReddY25 a răspuns:

Doar puțin

| raMLesS a răspuns:

Eu am practicat cam 12 ani si inca practic uneori, nu iti afecteaza nimic daca ai proteza si stii cum sa incasezi o lovitura... bine acum daca intri in ring cu mike tyson dintii, ar fi ultima problema a ta laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AnastasiaK a răspuns:

Alinierea dinților nu am întâlnit să fie afectată (excludem cazurile din meciuri unde, cum s-a zis deja, dinții sunt ultima problemă). În schimb, ca să nu te mint, cu tot cu proteza în gură, am întâlnit să fie dintele ciobit (de sus). Și eu am avut momente în care simțeam ceva pe acolo și mă rugam să fie bucățică de proteză, nu de dinte. Dar sunt rare cazurile astea, în general nu ai probleme cu dinții.

| Razzvan5444006644 a răspuns:

Nu practic dar daca primesti una in gura bănuiesc ca da?

| Junseng explică (pentru Razzvan5444006644):

Mai bine nu răspundeai ca oricum nu sti sa scrii. Eu știu ce ai vrut tu sa spui, dar nu cred ca ai tu vreo treaba cu sportul asta. Ai 12 ani si telefonul pe mana.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Razzvan5444006644):

Porti proteza, copil mic ce esti!

| sarajevo1992 a răspuns:

Cât timp porți protecție de la început, nu ar trebui sa fie vreo problema. Poate ar trebui sa dai o fuga la Decathlon sau INTERSPORT și sa îți iei protecție de Dinți.

| Junseng explică (pentru sarajevo1992):

Cred ca doar tu ști despre ce este vorba. Restul au răspuns sa se afle in treaba sau sa se dea deștepți. Am si eu prieteni care au făcut ani de zile si nu au pățit nimic la dinti, dar am vrut sa vad si alte păreri.