| Powerups a întrebat:

Salutare. Stie cineva daca ciocolata "Ritter SPORT" are efecte NEGATIVE inainte/dupa SALA?
Am 16 ani si vreau sa zic ca sunt slabut, am ceva masa musculara, ceea ce vreau sa zic este ca nu am grasime (am doar putin "belly fat").
Ciocolata are 100g si contine:
565 kcal
grasimi 36g
din care acizi grasi saturati 22g, glucide 52g
din care zaharuri 52g
proteine 6.5g
sare 0.19g
Afecteaza intr-un mod negativ ciocolata masa musculara?
Vreau sa aud pareri. Scopul meu este de a pune masa musculara, nu de a slabi.
De mancat, mananc bine (4 mese pe zi + snack-uri precum ciocolata de care am zis sau ceva banana, iaurt) si iau si ceva supliment proteine din zer.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu afecteaza masa musculara.