| Florinleon20 a întrebat:

Salutare. Sunt nou pe aici. As vrea sa știu dacă pot face performanță în sportul numit Handball. Deoarece am jucat fotbal timp de 3 ani ca portar, dar mi s-a desființat echipa și de o luna- doua încep sa fiu pasionat de handball. Am 17 ani, abia împliniți și 1, 85 înălțimea și sunt din Deva, as vrea sa știu o echipa de handbal de prin zona sa pot face antrenamente și dacă are rost sa ma apuc...
Va mulțumesc. aștept răspunsul vostru. ❤️

1 răspuns:
| NerdyLlama527 a răspuns:

Numai tu poti decide daca merita sau nu sa te apuci de un anumit sport, pana la urma faci ce vrei cu timpul tau liber. Trebuie sa te gândeşti bine inainte sa iei o decizie si sa iti pui anumite întrebări. Iti place acest sport? Te pricepi la el? Cunosti regulile de baza? Iar daca te-ai apucat de el si consideri ca iti place, atunci, cu un stil de viata echilibrat, antrenament si o voinţa de fier poti sa performezi in acest sport, ca in oricare altul.