| Marko556 a întrebat:

Salutare, TPU 2 săptămâni am luat pauză,nu am mai fost la sală, dar acum am început din nou și am observat ca nu mai am aceiași forță, adică la piept nu mai pot face același număr de repetări ca înainte, cu aceiași greutate, de ce oare? o să îmi revina forță?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Normal că nu mai poți din moment ce ai făcut atâta pauză, nu mai sunt mușchii obișnuiți cu efortul. O să revină dacă mergi din nou constant la antrenamente

1 răspuns:
| funnnyman32 a răspuns:

Salut!
Stai linistit, iti vei reveni dupa un timp. E ceva normal de multe ori, sa numai ai aceeasi conditie, Eu am avut pauze mult mai mari, si se cunostea in forta. Dupa luni de zile am revenit la forta care o aveam, adica puteam sa fac cu gantere de 40 impins la umeri inainte, iar dupa un timp mi-am revenit. Nu trebuie sa iti faci probleme, daca te tii in continuare ajungi iar la forta maxima.