| David17399 a întrebat:

Care imi poate spune un teren de tenis de camp* in bucuresti, gratis.
Am auzit ca ar fi prin Herestrau.
Sa nu trebuiasca sa platesc..etc
Am nevoie urgent.

Multumesc. Funda pentru cel mai rapid si eficient raspuns.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Terenurile de zgura sunt cu plata. In jur de 30 de lei pe ora. Trebuie intretinute, trebuie udate, trebuie adusa zgura noua, deci sunt sanse foarte mici sa gasesti vreunul gratuit. In parcul Titan stiu sigur ca sunt cel putin 3 terenuri, problema e ca trebuie venit cu fileu de acasa, iar suprafata este ciment.

2 răspunsuri:
| David17399 explică:

Si stii unul mai ieftin ca Libra Tenis Club?
Mersi.

| AFR81 a răspuns (pentru David17399):

La Libra vad ca tarifele sunt destul de mari. La Federatia Romana de Tenis (nu stiu exact adresa), unde se antreneaza si jucatorii mari, gasesti terenuri de ciment si de zgura cu 30 de lei/ora. In Preciziei, langa caminul privat West Gate este un teren cu 15 lei/ora, dar nu sunt sigur daca au acces si oamenii care nu stau in acel camin. De asemenea, la 15 minute de mers pe jos de West Gate este alta baza, imi scapa numele, tot cu 30 lei/ora. Ar mai fi una si la 15 minute de mers de la statia Aurel Vlaicu, dar tot cu 30. Cam astea sunt preturile. Daca va strangeti 3-4 insi, atunci sa luati 2-3 ore este mai rentabil.