| ValyComan a întrebat:

Mi-am cumpărat Myofusion Probiotic. Iau 2 porţii pe zi(o porţie după antrenament şi una între mese). Myofusion are 24 g de proteine şi 9 g de carbohidraţi pe porţie. Mai trebuie combinat cu altă sursă de carbo sau sunt suficiente cele 9 g pe care le conţine?

8 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

Iei carbo din alimentatie! nu combini cu proteina!

| ValyComan explică (pentru florynmondialul):

Eu ştiu că proteina goală luată după antrenament e folosită pentru refacerea rezervelor de glicogen.

| florynmondialul a răspuns (pentru ValyComan):

Fals! este folosita ca sa refaca fibrele busculare distruse in timpul antrenamentului!

| FitnessTrainer a răspuns:

Nu e de ajuns, mai baga niste carbo. Pana si proteine ti-ar mai trebui, mai ales ca dupa antrenament e "fereastra anabolica" si poti sa asimilezi mai bine.

| ValyComan explică (pentru FitnessTrainer):

Atunci mănânc 1-2 banane înainte să beau shake-ul, e ok?

| Nan_David_1996 a răspuns (pentru ValyComan):

DA asa e bine.

| FitnessTrainer a răspuns (pentru ValyComan):

Da. E ok, poti sa mai iei si ceva proteine daca poti, gen o felie de piept de pui (chiar si goala).

| ValyComan explică (pentru FitnessTrainer):

Ok, mulţumesc happy