| Simion_Andrei_1996 a întrebat:

Salutare TPU, numele meu e Andrei, am aproape 16 ani, si doresc sa stiu daca stiti vreo sala pentru arte martiale: mma, karate, taekwondo. in afara de aikido, judo, sau jiu-jitsu. va multumesc anticipat happy

4 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Eu fac karate shotokan.

Pai altele ar fi:
Kung fu ( dar tehinicile alea spectaculoase nu le prea poti aplica si in lupta );
Capoeira
Bok-Fu
Wrestling :))
Kendo
Ninjitsu
Sumo :))
Qwan ki do

and more:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_martial_arts

| Simion_Andrei_1996 explică (pentru Sἶrenἶa):

Ma intereseaza un sport in care sa imi cresc flexibilitatea. Si am intrebat de sala, ca asa cunosc genurile de Arte Maritale. Si nu ma incadrez la Sumo laughing

| Ramo137 a răspuns:

Stiu eu, acolo ma duc si eu, am verde acum fac de 5 ani ju-jitsu la clubul budo sheishin. asa... la aaa. scuze ai zis ca n vrei ju-jitsu, dc?

| Simion_Andrei_1996 explică (pentru Ramo137):

As dori sa ma bazez pe Kicks... si Tricking...