| ribak a întrebat:

Salutare, trebuie neaparat sa dormi 8 ore pe noapte daca vrei sa cresti in masa musculara? Eu nu prea pot deoarece sunt ocupat cu munca.

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

In primul rand incearca sa iti organizezi timpul in asa fel incat sa apuci cat mai multe ore de somn pe noapte. Spre exemplu daca ajungi acasa seara la ora 9, mananci la 10 te-ai culcat si te trezesti a 2-a zi la ora 6 asta inseamna 8 ore. Nu e atat de greu. Oricum incearca sa scoti alte activitati de genul stat la calculator sau la tv si sa dormi cat poti de mult.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Nu, cine te-a mintit o.O?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da si mai mult

| cosminvasile a răspuns:

Somnul si alimentatia reprezinta aproximativ 60% din cresterea masei musculare. Culturismul fara odihna e ca o masina ce incearca sa atinga 200km/h fara baterie, imposibil. oricum daca vrei sa suplimentezi oarecum lipsa de somn mananca multe proteine. dar nu uita ca si somnul e vital! succes