| ribak a întrebat:

Salut, trebuie neaparat sa dormi 8 ore pe noapte daca vrei sa faci masa musculara? Eu nu prea pot mereu sa dorm cate 8 ore ca sunt ocupat cu munca

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Pentru o stare de sanatate in primul rand si apoi pentru a avea randament in ceea ce faci se recomanda 7-8 ore de odihna pasiva (somn) pe noapte. Cele mai importante ore de somn sunt de la 22-1, daca le ratezi acestea poti spune ca ai ratat noaptea.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu trebuie neapărat.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Chiar mai mult

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Este indicat sa dormi 8h pe noapte (minim) in primul rand pentru sanatate.