| alexandru200320032003 a întrebat:

Se merita sa imi iau o bicicleta de fitness acasa sau sa ma duc la sala?(50 de lei pe luna la sala) si (400-500 de lei bicicleta)

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mai degrabă mergi la sală.

| alexandrualind a răspuns:

Depinde cat de pasionat/bogat esti.Cat de cat daca ai un salar normal eu iti recomand.

| Jimtheghost a răspuns:

Depinde cat timp vei merge la sala. Ai de gand sa mergi mai mult de cateva luni? La fel si cu aparatele de acolo. O sa folosesti doar bicicleta pentru fitness sau si altele?

| Cosmin4Fit a răspuns:

Eu cred ca este in primul rand vorba de motivatie.

Alergatul de exemplu este gratuit, dar mereu se gasesc scuze "Asfaltul e nasol, e frig afara, etc" happy

Important este sa te tii, e vorba de un stil de viata. Normal ca e mai bine sa o ai acasa daca o vei folosi toata viata.

Intr-un an iti scoti lejer banii.

Daca te tii de sala doar 6 luni, nu rezolvi nimic, dupa te vei ingrasa la loc.

Succes!

| xxCargoXXII a răspuns:

Sincer,nu...mai bine te duci la sala si 50 de lei decat sa folosesti bicicleta de 4-5 ori si dupa se te plictisesti. apoi de chinui s-o vinzi

| mariancioky a răspuns:

Categoric sala. Mai faci miscare si pana acolo si nu te plictisesti sa faci doar pe bicicleta. Mai ai si altele, iti mai faci si prieteni. Si o sa mergi cu placere. Spor