| Mari_Marian_1990 a întrebat:

Se pot antrena acasa toate grupele de muschi numai cu gantere daca da spuneti si mie cum dau funda am doua de 7 kg fiecare ma intereseaza mai mult bicepsul si tricepsul

Răspuns Câştigător
| Ph3N0m a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=gHOvx7BDKpk Pentru spate in principal, dar si biceps (chiar si deltoidul posterior)
Pentru biceps poti cauta pe internet flexii hammer, flexii cu gantera, flexii concentrate cu gantera.
http://www.youtube.com/watch?v=jV4lCWA9QiU Pentru trapez
Pentru antebrat http://www.youtube.com/watch?v=4te8rq5XLWM
http://www.youtube.com/watch?v=3P5qrzXRMC0 pentru triceps
La picioare nu vad ce sa faci in afara de fandari... poate si niste genoflexiuni cu ganterele in mana, iar gambele-ridicari pe varfuri
La lombari si abdomen cauta alte exercitii, fara gantere.
Bafta:)

6 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Sa inteleg ca tu vrei sa te faci ca lopatari? adica mare in maini si cu cocoasa? laughing

| denyemy a răspuns:

Toate grupele de muschi nu cred ca o sa reusesti, dar e bine ca ai vointa, pune niste gantere de 10-12 ca sa dea ceva rezultate.

| Ph3N0m a răspuns:

Am uitat umerii. Pentru umeri incearca niste ridicari laterale si in fata.

| Mari_Marian_1990 explică:

Daca fac mai multe repetari la cu gantere mai usoare are vreun efect sau cum este mai exact.

| Ph3N0m a răspuns (pentru Mari_Marian_1990):

Daca faci mai multe repetari nu o sa ai efecte asa puternice la dezvoltarea masei musculare. Ai putea sa-ti iei gantere mai mari sau ai putea sa faci definire cu asteahappy.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mari_Marian_1990):

Du-te naibii la sala, ce faci tu e antrenament de copil mic