| florindinfitero a întrebat:

Se va califica fc Barcelona in faza superioara a cupei Spaniei contra lui real MADRID?

Răspuns Câştigător
| Catalyn13Barcelona a răspuns:

Pai daca a fost 2-1 in tur pentru Barcelona, de ce sa nu se califice. Barcelona a demonstrat asta si in unele meciuri directe in care a mai batut-o pe Real Madrid, de exemplu sezonul trecut in Champions League. De asemenea Barcelona este cea mai buna echipa din lume deoarece are jucatori foarte experimentati si intregul lot gandeste pana sa faca ceva. De exemplu aceasta echipa minunata a Barcelonei fiecare faza si combinatie, poate au repetat-o la antrenamente ore intregi ca sa le iasa, si uite a demonstrat ca stie fotbal, nu ca jucatori din tara noastra care joaca aproape numai pentru bani. Uite de exemplu Messi, Iniesta, Xavi, Valdes sunt jucatori cu foarte multa experienta care gandesc la orice, driblingurile si toate fazele nu le inventeaza pe loc, le repeta la antrenamente. Guardiola nu ii tine degeaba la antrenamente cate 3-4 ore chiar ca sa dea suturi la poarte. Guardiola crede in jucatorii sai si are incredere ca poate bate orice echipa, de aia Barcelona a ajuns cea mai buna echipa din lume. Si Real Madrid este o echipa exceptionala, pregatita de un antrenor foarte bun si are jucatori de valoare ca si Barcelona, dar nu are aceleasi tactici pe care le foloseste Guardiola ( antrenorul Barcelonei). Acum aceasta este parerea mea, ca Barcelona va merge mai departe, si daca pierde, pierde cu mandrie! happy

6 răspunsuri:
| Dark13 a răspuns:

Nu ii adevarat real madrid o va spulbera pe barcelona si nu e barcelona cea mai buna echipa din lume is astea din anglia apoi real si apoi barca o va bate pe barca happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci... Daca stam sa analizam si sa ne uitam la cotele Barcelonei din toate casele de pariuri si site-uri de paruri sportive, toate aceste statistici si in plus si intuitia noastra duc la victoria Barcelonei. Respect foarte mult acesta ehipa deoarece am tinut si eu cu ea. Dar sincer m-am saturat frate de pase si sa castige mereu Barcelona. Sa mai castige si Real. Deci cel mai placut sentiment este acela de speranta ceva in genul cum e la Steaua - Twente adica Steaua nu are sanse sa o bata, dar totusi speranta din inimile noastre nu va muri niciodata pana cand nu vom vedea scorul final. Asa ca nici spernata mea sper calificarea Realului nu a murit nici acum in ultimul ceas cand Barcelona are 2 goluri in deplasare la Real acasa. Deci concluzia este ca trebuie sa fim rezervati la orice rezultat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O fi mancat realul bataie pe paine de la barcelona in ultima vreme...dar eu zic ca barcelona sa nu se culce pe ureche! totusi e real madrid!

| Ana94 a răspuns:

Deşi îmi plac ambele echipe eu aş ţine cu Real în meciul ăsta pentru că Barcelona prea câştigă tot.Dar ţinând cont de statistici Barça a fost peste Real în ultimii ani în meciurile directe (în majoritatea dintre ele), de aia tind să cred că Barça va câştiga meciul ăsta.

| Nelutsa a răspuns:

DA.Barcelona este cea mai buna echipa din lumea...deci se va califica si o sa o bata pe Real Madrid cu 2-0 sau 3-0 happy

| PanteraXIII a răspuns:

Desi sunt fan infocat al lui Real, nu cred ca Barcelona va avea probleme in a se califica in faza urmatoare a competitiei. Barca e mult peste Real la ora actuala si doar o eroare grava de arbitraj ar putea-o incurca. Pariez pe o victorie a Barcei.