| Sucrilel a întrebat:

Situatie urmatoare.
Am 17 ani. 80kg. Locuies in Germania prin München si intru in clasa 11.La sport am alea "atletica" ca tema.Probabil probe de sarit, aruncat, alergat.
O sa intru in August.
Acum avem Feb.
Mai avem 5 luni.
As putea sa slabesc 10 kg, si sa fiu "puternic"/"abt" pentru. acele exercitii in 5 luni? Fac in deficit de calorii de 500 cal (minus pe zi). Merg la sala.Fac fullbody 3 seturi 8 repetari.Bench press=50kg cu tot cu bara, Squat 20kg(fara bara)Biceps curl=9kg,Military press=10, Triceps extension=12.5 kg...si ce man fac eu. De slabit mi-am raspuns singurlaughingpot ajunge la 70 pana atunci.
Vreo recomandare pentru un plan de antrenament de pregatire pentru probele alea atletice?
Merci

1 răspuns:
| AnetteBurnier a răspuns:

Du-te la sala, plimba-te cu bicicleta, joaca-te tenis, fotbal, basket, alearga, ridica greutati.