| Damyan_Herlo_ a întrebat:

Am 21 de ani si fac sala de 9 luni,
Fac deadloft cu 210 este bine?
Axle press fac cu 80kg 3 rep, squat 140kg 1 rep, giant dumbbell cu o singura mâna deasupra capului 50kg 2 rep, ston on sholder 80kg 3 -4 rep, mersul fiermierului 90kg pe o mâna 12 metri.

Vreau sa ajung in 2026 prin vara la 300kg deadlift.
Ce credeti o sa reusesc?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Omule, nici macar n-am auzit de cineva care sa aiba un progres din asta dupa 9 luni, decat poate Eddie Hall si Brian Shaw. Inseamna ca ai niste gene excelente si ca modul in care te antrenezi e extraordinar.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti un antrenor personal si te va invata acela ce sa faci si cum sa faci, ca pe aici nu avem profesionsiti, doar incepatori si ageamii.

| mODIN a răspuns:

Daca numerele astea sunt reale, esti efectiv balaur. Deadliftul tau ma socheaza cel mai mult... 210 kg? Cu haltera normala, nu cu trap bar? Dupa 9 luni? Mi-e si greu sa imi imaginez cum vine asta, asa de impresionant este.

Da, telul tau de a ajunge la 300 kg pana in 2026 e foarte realist, daca numerele pe care le-ai dat sunt adevarate.

Bravo mai, ne-ai facut pe toti ceilalti care mergem la sala de rusine laughing

| Damyan_Herlo_ explică (pentru mODIN):

Sunt adevarate. Daca vrei ti le pot arăta.Eu am o frica imensă.Mi frica ca nu o sa fiu suficient de bun pentru competitii pe viitor.

| Damyan_Herlo_ explică (pentru mODIN):

Mersi ????

| mODIN a răspuns (pentru Damyan_Herlo_):

Omule, nici macar n-am auzit de cineva care sa aiba un progres din asta dupa 9 luni, decat poate Eddie Hall si Brian Shaw. Inseamna ca ai niste gene excelente si ca modul in care te antrenezi e extraordinar.

| carevaescu a răspuns:

Atâta timp cât forma Este corectă, pentru că nu vrei să îți rănești coloana sau alți mușchi, e chiar foarte bine